‌زدوخورد صد پناهجو به هنگام تقسیم غذا در کمپی در آلمان

‌زدوخورد صد پناهجو به هنگام تقسیم غذا در کمپی در آلمان

در یک کمپ پناهجویی در ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب آلمان، یک صد پناهجو به هنگام توزیع غذا با یکدیگر درگیر شدند. آنان به یکدیگر سنگ نیز پرتاب کردند. علت بروز این درگیری هنوز مشخص نشده است.

‌زد و خورد صد پناهجو به هنگام تقسیم غذا در کمپی در آلمان

‌زد و خورد صد پناهجو به هنگام تقسیم غذا در کمپی در آلمان

به گزارش اشپیگل آنلاین، توزیع غذا در میان پناهجویان در یک کمپ پناهجویی در شهر "مس اشتتن" در ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب آلمان به شورش و درگیری میان یکصد پناهجوی ساکن این کمپ تبدیل شد. یک سخنگوی پلیس در این ارتباط گفته که در جریان این نزاع دو طرف درگیر به سوی یکدیگر سنگ پراکنی کرده​اند و دستکم یک نفر هم زخمی شده است.

دلیل اصلی بروز این درگیری همچنان نامشخص است اما درگیری میان پناهجویان در این منطقه در ماه​های گذشته هم دیده شده است. در ماه​های اکتبر و سپتامبر گذشته هم چنین درگیری​هایی میان پناهجویان پدید آمده بود و طی آن ساکنان این کمپ پناهجویی با میله​های آهنی به جان یکدیگر افتاده بودند.

تنش میان پناهجویان ساکن در کمپ​های پناهجویی در ایالت بادن-وورتمبرگ همواره وجود داشته است.

سخنگوی پلیس گفته که حدود ۵۰ تا ۱۰۰ مامور پلیس در تلاش برای پایان دادن به درگیری بودند و پلیس در نهایت مجبور شده تنی چند از پناهجویان را به منظور کنترل وضعیت بازداشت کند. به گفته این مقام پلیس وضعیت در این کمپ پناهجویی تحت کنترل قرار گرفته است.

در ماه گذشته هم پلیس از درگیری شدید صدها پناهجو در شهرهای هامبورگ و برانشوایگ خبر داده بود. به گفته پلیس آلمان در این درگیری برخی پناهجویان به سلاح گرم و سرد مسلح بوده‌اند.

منبع: http://goo.gl/0mpfja