چگونه می​توان از طریق دویچه وله به صورت رایگان زبان آلمانی آموخت؟

چگونه می​توان از طریق دویچه وله به صورت رایگان زبان آلمانی آموخت؟

آلمانی جزو ۱۰ زبان بین‌المللی دنیاست. علاوه بر آلمان دراتریش، سوئیس، لوگزامبورگ نیز به این زبان صحبت می‌شود. اگر قصد دارید این زبان را بیاموزید دویچه‌وله امکانات رایگان آموزشی در اختیار شما می‌گذارد.

آموزش زبان آلمانی از طریق دویچه

آموزش زبان آلمانی از طریق دویچه

زبان آلمانی در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس و لیختن‌اشتاین به طور گسترده تکلم می‌شود. در بلژیک و لوکزامبورگ یکی از زبان​های رسمی به حساب می‌آید. به دلیل اینکه عموما تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به صورت رایگان است، تعداد علاقمندان به یادگیری این زبان در سال​های اخیر بین متقاضیان تحصیل افزایش پیدا کرده است. زیرا که دانستن زبان آلمانی یکی از پیش‌شرط‌های تحصیل در دانشگاه​های این کشور است.

آموزش یک زبان خارجی هیچوقت به سهولت یادگیری امروزه آن نبوده و استفاده از "مولتی مدیا" به روشی همگانی در فراگیری زبان تبدیل شده است. دویچه وله همه امکانات چند رسانه​ای را به صورت رایگان در اختیار علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی می​گذارد.

قدم به قدم با دویچه وله در یادگیری زبان آلمانی

دويچه‌وله به شما کمک مى‌کند تا شخصا خودتان را آموزش دهيد. آموزش چندرسانه‌ای با فايل‌هاى‌ صوتى‌، ويدئو و متن، تقويت درک شنيدارى، مکالمه و تلفظ صحيح را فراهم مى‌کند. شما در تارنمای بخش فارسی روی لینک آموزش زبان کلیک کنید. در صفحه​ جدیدی که باز می​شود با دوره​های مقدماتی، متوسط و پیشرفته زبان آشنا می​شوید.

آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

اگر با آلمانی آشنا هستید، در قدم اول سطح زبان خود را بسنجید و با توجه به نتیجه آن، آموزش زبان را آغاز کنید. گام بعدی پیدا کردن مطالب مناسب با کلاس‌یاب است. اینجا شما در یک نظر می‌بینید که چه کلاسی به زبان مادری شما ارائه می‌شود و یا از همه بهتر با سطح شناخت شما از زبان آلمانی منطبق است.

با توجه به سطح زبان خود می​توانید یکی از امکانات آموزشی را انتخاب کنید که ما در این قسمت معرفی می​کنیم:

Radio D کتاب رادیو دی

دوره‌ی آموزش زبان "رادیو د" برای مبتدیان و کسانی را که آشنایی کمی با زبان آلمانی دارند در نظر گرفته شده و سطوح مقدماتی "چار‌چوب مرجع اروپا"، A1 تا A2 را دربرمی‌گیرد. این بخش به خصوص درک شنیداری را تقویت می‌کند. در بخش فارسی دویچه وله شما می​توانید تمامی بخش‌های شنیداری را گوش دهید و متن‌های آن را بخوانید. "رادیو د" با همکاری انستیتوگوته تهیه شده‌است.

برنامه آموزش زبان آلمانى - Deutsch - warum nicht‎

کسانی که از قدیم با رادیو آلمان آشنا هستند مجموعه‌ی آموزشی دو زبانه "آلمانی - چرا نه؟" را به خوبی می‌شناسند. این مجموعه از ۴ بخش تشکیل شده که هربخش آن شامل ۲۶ درس است. در این مجموعه، شما داستان یک دانشجوی رشته‌ی خبرنگاری به نام آندرئاس و همراه نامرئی‌اش خانم "EX" را می‌خوانید، که هربار ماجراهای جدیدی را تجربه می‌کنند. این درس‌ها بر اساس استاندارد اروپایی آموزش زبان، از سطح مبتدی (A1) آغاز می‌شوند و تا سطح متوسط (B1) ادامه می‌یابند.

آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

هسته‌ی اصلی درس‌ها، فایل‌های صوتی ۱۵ دقیقه‌ای است. کتاب آموزشی، شامل ترجمه‌ها، نکات دستوری و تمرین‌ها برای دانلود نیز در اختیار شماست. این کتاب مکمل فایل‌های صوتی است و به تنهایی برای یادگیری مناسب نیست. متاسفانه از مجموعه این کتاب​ها که در سال ۱۹۹۱ چاپ شده فقط قست چهارم آن در بخش فارسی دویچه وله باقی مانده و از طریق پست هم می توان آن را دریافت کرد.

دوره‌ يک زبانه آموزش آلمانى با نام "Wieso nicht"‌

دوره‌اى است که تصويرهاى رنگارنگى از زندگى روزمره در آلمان، اتريش و سوئيس را نشان می​دهد. سختى‌هاى يک رابطه دوستانه، مراجعه به دندان‌پزشکى، زندگى دسته‌جمعى و چرخى در فروشگاه‌ها در بيست قسمت تصويرى، درون زندگى هدايت‌تان مى‌کند. دوره یک زبانه آموزش آلمانی با نام "Wiso nicht"براى خودآموزان با سطحB1 استاندارد اروپا در نظر گفته شده و تا دروه‌هاى تکميلى پيش مى‌‌رود. اين دوره کمک مى‌کند تا آشنايى پیشین خود را با زبان آلمانى تقويت کنيد و سطح‌زبانی خود را بالا ببريد. این دوره هم با همراهى موسسه گوته تدوين شده است.

Marktplatz زبان آلمانى در تجارت

دوره آموزش زبان آلمانی "مارکت پلاتس" به صورت دو سی دی در اختیار علاقمندان گذاشته می​شود. اين دوره نگاهى به اقتصاد آلمان دارد و براى سطح B2 استاندارد اروپا مناسب است و به خودآموزانى توصيه مى‌شود که پيش از اين آشنايى خوبى با زبان آلمانى دارند.

امکانات آموزش زبان آلمانی چون "آلمانی - چراکه نه؟"، "رادیو د" و یا سی​دی های "مارکت پلاتس" را کاربران می​توانند از طریق پست نیز دریافت کنند. در این صورت شما بایستی به آدرس بخش فارسی دویچه وله ایمیل بفرستید. آدرس و مشخصات خود را نیز در آن دقیق قید کنید تا ما بتوانیم از طریق پست امکانات آموزشی را برای شما ارسال کنیم.