پیام مرکل به مناسبت سال نو میلادی: به پناهجویان شانس هم‌پیوندی بدهیم

پیام مرکل به مناسبت سال نو میلادی: به پناهجویان شانس هم‌پیوندی بدهیم

صدر اعظم آلمان در پیام خود به مناسبت فرا رسیدن سال ۲۰۱۶ از کسانی که به حل مشکلات پناهجویان کمک کردند تشکر کرد. او از مردم آلمان خواست، متحد بوده و دنباله‌رو کسانی که آلمانی بودن را فقط برای خود می‌خواهند نباشند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم ‌آلمان

آنگلا مرکل، صدر اعظم ‌آلمان

صدر اعظم آلمان در پیام خود به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی گفت، همه چیز در سال ۲۰۱۶ میلادی در آلمان به "یکپارچگی" ملت بستگی خواهد داشت.

آنگلا مرکل روشن ساخت: «همه چیز بسته به آن است که بین ما گسست ایجاد نشود. نه میان نسل‌ها، نه از نظر اجتماعی و نه میان شهروندان قدیمی و جدید.»

مرکل گفت، مهم گشودن راه برای سازگاری و هم‌پیوندی مهاجران با کشور میزبان (انتگراسیون) در آینده است "چون ما دارای تعهد بی‌نظیر شهروندی و برنامه‌ای فراگیر از اقدامات سیاسی هستیم."

مرکل گفت، مهم گشودن راه برای سازگاری و هم‌پیوندی مهاجران با کشور میزبان (انتگراسیون) در آینده است

مرکل گفت، مهم گشودن راه برای سازگاری و هم‌پیوندی مهاجران با کشور میزبان (انتگراسیون) در آینده است

صدر اعظم آلمان بدون اشاره به جنبش پگیدا (میهن‌پرستان اروپایی علیه اسلامی‌کردن مغرب‌زمین) از مردم این کشور خواست دنباله‌روی آنانی نباشند که "با سردی و حتی نفرت در قلب‌های خود آلمانی بودن را تنها برای خود می‌خواهند و قصد دارند دیگران را به حاشیه برانند."

مرکل یادآور شد که آلمانی‌ها باید متکی‌به‌نفس، آزاد و همنوع‌دوست باشند و با گشاده‌رویی با جهانیان روبرو شوند.

به گفته او، در امر هم‌پیوندی (انتگراسیون) انسان باید از اشتباهات گذشته‌اش درس بگیرد. مرکل ادامه داد که "ارزش‌ها، سنت‌ها، قانون‌پذیری، زبان، قوانین و مقررات" آلمان برای "تمامی آنها که می‌خواهند اینجا زندگی کنند معتبر است."

او گوشزد کرد که کشورها همواره از مهاجرپذیری سود برده‌اند، چه از نظر اقتصادی و چه به لحاظ اجتماعی.

صدر اعظم ‌آلمان با این سخنان روشن کرد که بخش اعظم پناهجویان و آوارگانی که به این کشور رو آورده‌اند اینجا خواهند ماند و به موطن خود باز نخواهند گشت.

او در پیام خود به مناسبت سال نو خاطرنشان ساخت، تلاش می‌شود که حفاظت از مرزهای خارجی اروپا بهبود یافته و شرایط تبدیل مهاجرت غیرقانونی به مهاجرت قانونی به‌وجود بیاید. همچنین کوشش می‌شود که با مبارزه با علل آوارگی شمار مهاجران به صورت پایدار و محسوس کم شود.

مرکل‌: ما می‌توانیم

صدر اعظم آلمان از کسانی که به صورت داوطلبانه یا بنا بر حرفه خود به حل و فصل بحران پناهجویان کمک کرده‌اند تشکر کرد.

آنگلا مرکل یادآور شد، طبیعی است که برای روبرو شدن با مسائل شمار انبوهی از پناهجویان باید وقت، نیرو و پول صرف کرد.او در همین حال اطمینان داد: «ما می‌توانیم. آلمان کشور توانمندی است.»

مرکل همچنین "از صمیم قلب" از سربازان آلمانی که در مبارزه با تروریسم گروه "دولت اسلامی" (داعش) "با همه توان و جان خود از ارزش‌ها، امنیت و آزادی" آلمان حمایت می‌کنند تشکر کرد.

صدر اعظم آلمان در پیام خود مانند پیامی سال ۲۰۱۵ از چالش‌هایی مانند انقلاب دیجیتالی، حفاظت از اقلیم و بحران یورو سخنی نگفت.

اما او که خود از طرفداران تیم ملی فوتبال این کشور محسوب می‌شود از یاد نبرد که از تیم ملی فوتبال کشور یاد کرده و از فوتبالیست‌های ‌آلمانی بخواهد تا در بازی پیش روی جام ملت‌های اروپا در فرانسه "همچنان که قهرمانی جهان را به دست آورده‌اند قهرمانی اروپا را نیز از آن خود کنند."

منبع: http://goo.gl/sLSxR4