پلیس جنایی آلمان: پناهجویان تبهکارتر از بقیه نیستند

پلیس جنایی آلمان: پناهجویان تبهکارتر از بقیه نیستند

پلیس جنایی فدرال آلمان اعلام کرده که شمار بالای پناهجویان در این کشور نه تنها به افزایش بیش از حد جرم و جنایت منجر نشده، بلکه رشد تبهکاری در میان پناهجویان حتی متناسب با افزایش مهاجرت نیست.

پلیس جنایی آلمان : پناهجویان تبهکارتر از بقیه نیستند

پلیس جنایی آلمان : پناهجویان تبهکارتر از بقیه نیستند

پناهجویان و آوارگان در آلمان بیش از اتباع آلمانی دست به جرم و جنایت نمی‌زنند. این نتیجه از گزارش جدید پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA) برمی‌آید. بر اساس این گزارش، رشد جرم و جنایت از سوی پناهجویان حتی کمتر از میزانی است که با توجه به افزایش مهاجرت انتظار می‌رود.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان اعلام کرد، با توجه به شواهد واقعی موجود، میزان متوسط جرائم انجام‌شده توسط پناهجویان به اندازه جرائم صورت‌گرفته توسط گروه مشابه در جمعیت بومی این کشور است.

وزیر کشور آلمان اضافه کرد: «بخش بزرگی از آن‌ها دست به هیچ جرمی نمی‌زنند. آن‌ها بیش‌‌تر به دنبال پناه و صلح در آلمان‌اند.»

"از اعتبار انداختن شایعات"

توماس دمزیر می‌گوید، اوایل اکتبر از دفتر صدراعظم آلمان خواست تا همراه با ایالت‌ها هر چه سریع‌تر داده‌های مربوط به جرائم پناهجویان را گرد آورد. به گفته او، هدف از این کار "به دست آوردن اطلاعات و بی‌اعتبار کردن شایعات مربوط به افزایش جرایم" بود.

نتایج برآمده از این بررسی نشان داد که از شروع سال ۲۰۱۵ تا پایان ماه سپتامبر میزان جرائم پناهجویان، شامل جرائم مرتبط با دارایی‌ها و جعل اسناد و همچنین‌ دزدی‌ها حدود ۶۷ درصد کل جرائم پناهجویان بود. در حالی که میزان جرائم جنسی کم‌تر از یک‌درصد و جرائمی شامل قتل عمد، قتل غیر عمد و ضرب و شتم تا سرحد مرگ در میان پناهجویان ۱/ ۰ کل جرائم ‌آن‌ها می‌شد.

"دلیلی برای نگرانی‌های بیش از حد وجود ندارد"

در گزارش جدید گفته می‌‌شود که مهاجران خود به‌ویژه در معرض خطراتی مانند حملات منجر به جرح و دزدی قرار دارند. گزارش نشان می‌دهد که شمار تبهکاری‌ها در نخستین اردوگاه‌های پذیرش پناهجویان به شدت بالا رفته است.

توماس د مزیر، وزیر کشو‌ر آلمان

توماس د مزیر، وزیر کشو‌ر آلمان

توماس د مزیر، وزیر کشو‌ر آلمان

شمار مظنونان به ارتکاب اعمال تبهکارانه در میان پناهجویان ‌آمده از صربستان، کوزوو و مقدونیه بیش از حد متوسط و در میان پناهجویان سوری و عراقی کمتر از میزان متوسط بوده است.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان نتیجه می‌گیرد: «هیچ دلیلی برای نگرانی‌های بیش از حد در مورد افزایش خطر جرم و جنایت از سوی پناهجویان و آوارگان وجود ندارد.»

وزیر کشور آلمان ابراز خرسندی کرد که مقام‌های آلمان توانسته‌اند برای اولین بار بر اساس شواهد و قرائن واقعا موجود اظهار نظر کنند. او افزود: «برای این که افراطی‌‌ها نتوانند بر اساس شایعات و نیمی از حقیقت فضاسازی کنند، ما باید به آن‌ها با مصداق‌های واقعی پاسخ دهیم.»

منبع: http://goo.gl/pmazKR