وزیر کشور آلمان: تاکنون ۱۲۰ جنگجوی آلمانی داعش کشته شده‌اند

وزیر کشور آلمان: تاکنون ۱۲۰ جنگجوی آلمانی داعش کشته شده‌اند

وزیر کشور آلمان می‌گوید که تاکنون ۱۲۰ جنگجوی آلمانی "دولت اسلامی" در عراق و سوریه کشته شده‌اند. او می‌افزاید که ۸۰ درصد این جهادگرایان، مردان جوان زیر ۳۰ سال هستند و در آلمان بزرگ شده‌اند.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان به روزنامه آلمانی "بیلد ام زونتاگ" گفته است که تاکنون ۱۲۰ جنگجوی "دولت اسلامی" که از آلمان به عراق و سوریه رفته بودند، کشته شده‌اند.

دمزیر گفت که از حدود ۷۶۰ نفری که به این منطقه رفته‌اند، یک پنجم آن‌ها زن هستند. حدود یک سوم این تعداد از جهادگرایان و حامیان "دولت اسلامی" و دیگر گروه‌های افراطی به آلمان بازگشته‌اند.

وزیر کشور آلمان افزود: «ما اطلاع داریم که ۷۰ نفر که به طور فعال در درگیری‌ها مشارکت داشته‌اند و یا آموزش‌های رزمی دیده‌اند، وارد آلمان شده‌اند.»

شمار افراد خطرناک در میان این ۷۶۰ نفر، یعنی افرادی که جرم سنگین مرتکب شده‌اند، به گفته دمزیر به ۴۲۰ نفر رسیده است که "تاکنون سابقه نداشته است".

از نظر وزیر کشور آلمان، زیر نظر داشتن این افراد "به دلایل حقوقی امکان‌پذیر نیست" و از آن گذشته شمار زیادی از کارمندان باید به این کار گمارده شوند. به همین دلیل این افراد به طور نامنظم و یا به مناسبت‌های خاص تحت نظر گرفته خواهند شد. از نظر دمزیر "این رویکرد می‌تواند حتا مؤثرتر از مراقبت‌های دائمی باشد".

به گفته‌ وزیر کشور آلمان، حدود ۸۰ درصد این افراد مردان جوان و اغلب زیر ۳۰ سال هستند که در آلمان بزرگ شده‌اند. اکثر این افراد تابعیت آلمان و یا حتا گذرنامه دو ملیتی دارند. این افراد اغلب زبان آلمانی را بهتر از زبان کشور مادری خود صحبت می‌کنند.