وزیر دفاع آلمان هدف‌های راهبردی در افغانستان را اشتباه خواند

وزیر دفاع آلمان هدف‌های راهبردی در افغانستان را اشتباه خواند

وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که هدف‌های استراتژیک آلمان در افغانستان نادرست بوده‌اند. او در مزار شریف گفت انتظار آلمان از ارتش افغانستان بیش از ظرفیت آن بود. آلمان شمار نیروهای نظامی خود را در افغانستان افزایش می‌دهد.

وزیر دفاع آلمان هدف‌های راهبردی در افغانستان را اشتباه خواند

وزیر دفاع آلمان هدف‌های راهبردی در افغانستان را اشتباه خواند

خانم اورزولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان، روز دوشنبه (۱۶ آذر / ۷ دسامبر) در جریان دیدارش از افغانستان به اشتباه‌های راهبردی کشورش اشاره کرد و گفت انتظار آلمان از ارتش افغانستان بیش از ظرفیت این ارتش بوده است. او گفت ارتش افغانستان در سال ۲۰۱۵ میلادی برای تامین امنیت کشور با سختی‌های بسیاری روبرو بوده است.وزیر دفاع آلمان در گفت‌وگو با خبرنگاران شبکه‌های اول و دوم تلویزیون سراسری آلمان (ARD / ZDF) گفت که اکنون مشخص شده است که "افغانستان خروج نیروهای جهانی از این کشور را با عجله برنامه‌ریزی و اجرایی کرده بود."

خانم اورزولا فون درلاین گفت که بازگشت نیروهای جهانی از افغانستان "پیامی اشتباه" به ستیزه‌جویان طالبان بود. وزیر دفاع آلمان نتیجه گرفت که تغییر تصمیم نیروهای جهانی به ماندن در افغانستان را می‌توان تصحیح سیاست اشتباه گذشته ارزیابی کرد.

استقرار ناتو در افغانستان ادامه می‌یابد

ناتو چندروز پیش اعلام کرد که نیروهای زیر فرماندهی‌اش در سال آینده میلادی با ۱۲ هزار سرباز در افغانستان خواهند ماند. طرح نبرد علیه طالبان که در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز شده بود، در سال گذشته رسما پایان یافت.

بسیاری از نیروهای زیر فرماندهی ناتو اما برای آموزش نیروهای پلیس و ارتش افغانستان هم‌چنان در این کشور ماندند. قرار بود در سال ۲۰۱۶ میلادی شمار این نیروها کاهش یابد. ناتو اکنون اعلام کرده است که این نیروها در سال آینده میلادی کاهش نخواهند یافت.

ارتش آلمان نیز که در افغانستان زیر فرماندهی ناتو فعالیت می‌کند، اعلام کرده است که در نظر دارد شمار نیروهای نظامی خود را در این کشور، کمی افزایش دهد. در روزهای میانی دسامبر قرار است مجلس نمایندگان آلمان "بوندس تاگ" در باره استقرار ۹۸۰ سرباز آلمانی در افغانستان تصمیم‌گیری کند.

خانم اورزولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان، از دولت افغانستان خواسته است اصلاحات پیشنهادی در این کشور را اجرایی کند و فرایند گفت‌وگوهای صلح و آشتی را ادامه دهد. وزیر دفاع آلمان این اقدامات دولت افغانستان را پیش‌شرط ادامه فعالیت ناتو در این کشور دانسته است.

فعالیت های آلمان برای استقرار امنیت در افغانستان با سفر فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان، به عراق همراه شده است.

فعالیت‌های آلمان علیه "دولت اسلامی" افزایش می‌یابد

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان، روز دوشنبه (۱۶ آذر / ۷ دسامبر) اعلام کرد که کمک‌های این کشور به عراق برای مبارزه با جریان تروریستی "دولت اسلامی" افزایش می‌یابد. سفر وزیر خارجه آلمان به عراق به خاطر دلایل امنیتی زمانی منتشر شد که هواپیمای او در بغداد به زمین نشست.

وزیر امور خارجه آلمان صبح دوشنبه پس از ورود به بغداد گفت: «افزایش امنیت در عراق همان قدر اهمیت دارد که جست‌و‌جو برای یافتن راهکاری سیاسی برای حل بحران سوریه.» فرانک والتر اشتاین مایر در ادامه گفت که آلمان در شرایط دشوار در کنار دولت عراق باقی می‌ماند.

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان با حیدر عبادی، نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان با حیدر عبادی، نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش خبرگزاری آلمان وزیر خارجه آلمان در این سفر با حیدر عبادی، نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد. عصر دوشنبه قرار است وزیر خارجه آلمان به اربیل برود و با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق و رهبر حزب دموکرات کردستان عراق دیدار و گفت‌وگو کند.

منبع: http://goo.gl/f4Hpd0