نزدیک به نصف مردم آلمان از “دلقک‌های ترسناک” هراس دارند

۴۵ درصد پرسش‌شوندگان آلمانی گفته‌اند که از "دلقک‌های ترسناک" وحشت دارند. ۷۰ درصد نیز لباس دلقک را تنها پوششی برای خشونت و اعمال تبهکارانه دانسته‌اند. وزیر کشور آلمان خواهان برخورد قاطع با این پدیده شده است.

نزدیک به نصف مردم آلمان از "دلقک‌های ترسناک" هراس دارند

نزدیک به نصف مردم آلمان از "دلقک‌های ترسناک" هراس دارند

ماجرای "دلقک‌های ترسناک" در آلمان کم‌کم دارد بالا می‌گیرد. شبکه تلویزیونی N24 در یک نظرسنجی از بینندگان خود نظرشان را درباره این "دلقک‌های ترسناک" پرسیده است.

۴۵ درصد پرسش‌شوندگان گفته‌اند که از این افراد هراس دارند. ۷۰ درصد نیز بر این عقیده‌اند که پوشیدن لباس دلقک تنها پوششی است برای اعمال خشونت و انجام اعمال تبهکارانه.

تنها ۴ درصد پرسش‌شوندگان "دلقک‌های ترسناک" را خنده‌دار و بامزه توصیف کرده‌اند. ۴۵ درصد پرسش‌شوندگان با ممنوع کردن این لباس برای هالووین موافق و ۵۴ درصد مخالف ممنوعیت آن هستند.

در هفته‌های اخیر شمار افرادی که با ماسک و پوششی شبیه دلقک‌ها به اذیت و آزار شهروندان آلمان می‌پردازند افزایش یافته است. در دو روز متوالی تنها در شهر بندری روستوک دو مرد جوان مورد حمله "دلقک‌های ترسناک" قرار گرفتند. یکی از دو دلقک به چاقو مسلح بوده و دیگری به چوب بیس‌بال.

در شهر برلین نیز دو خلافکار که خود را به شکل دلقک درآورده بودند، تلاش کردند از یک مرد ۲۵ ساله دزدی کنند.

دو فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای در آلمان، کاف‌هوف و کارشتات، لباس و ماسک دلقک را از  بخش فروش لباس‌های هالووین خود جمع کرده‌اند. در بخش فروش آن‌لاین این دو فروشگاه نیز از پنج‌شنبه شب دیگر لباس و ماسک دلقک در سایت دیده نمی‌شود.

فروشگاه کاف‌هوف از روز دوشنبه (۲۴ اکتبر) این لباس‌ها را از بخش لباس هالووین خود جمع‌آوری کرد. سخنگوی این فروشگاه گفته لباس و ماسک دلقک همواره جزو لباس‌های هالووین و کارناوال ما بوده اما به دلیل مسائلی که اخیرا پیش آمده ما امسال این لباس‌ها را جمع کردیم.

وزیر کشور: بدون محابا برخورد کنید

توماس د‌مزیر وزیر کشور آلمان هم وارد این موضوع شده و در یک مصاحبه اعلام کرده که باید با این پدیده "بی‌محابا" مقابله کرد.

او در مصاحبه با نشریه‌ای در کمنیتس گفته مسئولان مربوطه می‌بایست هرچه زودتر با این پدیده مقابله کرده و با متهمان به سختی و بدون محابا برخورد کنند.

وزیر کشور آلمان گفته است: «وقتی آدم‌ها در چندین مورد با خشونت تهدید می‌شوند این عمل می‌تواند جرم باشد. این دیگر تنها یک شوخی ساده هالووین نیست.»

دمزیر همچنین تاکید کرده که هنر یک "دلقک"  در خنداندن مردم است ولی کاری که این "دلقک‌های ترسناک" انجام می‌د‌هند هراس افکنی است و وقتی یک دلقک چاقو یا چوب بیس‌بال همراهش داشته باشد دیگر موضوع اصلا خنده‌دار نیست.

بدون محابا برخورد کنید


بدون محابا برخورد کنید

"مقابله با دلقک‌های ترسناک مطابق دفاع مشروع و مجاز است"

رئیس اتحادیه پلیس‌های ایالت نوردراین وست‌فالن اعلام کرده که مقابله با این دلقک‌های ترسناک از نظر قانونی "دفاع مشروع" تلقی می‌شود و مجاز است.

او گفته: «وقتی یک دلقک ترسناک با یک چوب بیس‌بال سر پیچ مقابل یک نفر قرار می‌گیرد باید روی این حساب کند که آن شخص از خودش دفاع خواهد کرد.»

به گفته این پلیس، عمل قربانی در اینجا همان "دفاع مشروع" است و پلیس آن را می‌پذیرد. او البته تاکید کرده که دفاع باید متناسب با حمله باشد.

رئیس اتحادیه پلیس گفته است: «وقتی کسی با مشت به من حمله کند من اجازه ندارم به او شلیک کنم. دفاع هم مرزهای خودش را دارد.»

به گفته او در میان ۲۰۰ مورد شکایتی که از این دلقک‌ها شده برخی موارد با دفاع شخصی همراه شده که یک مورد ضربه زدن با مشت بوده و یکی هم حمله با چکش.

در یک مورد دیگر هم پسری ۱۵ ساله که با چوب مورد حمله یک دلقک ترسناک قرار گرفته بوده، چوب را به صورت دلقک زده است.

منبع : https://goo.gl/UvgCpg