“نبرد من” هیتلردر لیست کتاب‌های پرفروش آلمان

"نبرد من" هیتلردر لیست کتاب‌های پرفروش آلمان

کتاب "نبرد من" نوشته آدولف هیتلر که پس از هفتاد سال برای نخستین‌بار در آلمان بازنشر شده در کمتر از دوماه به فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها رسیده است. این کتاب با تحلیل‌هایی همراه است که دروغ‌های هیتلر را برملا می‌کنند.

"نبرد من" هیتلردر لیست کتاب‌های پرفروش آلمان

"نبرد من" هیتلردر لیست کتاب‌های پرفروش آلمان

به کوشش موسسه "تاریخ معاصر" آلمان کتاب "نبرد من" نوشته آدولف هیتلر با نقدی متکی بر آخرین پژوهش‌های علمی بازنشر شده است.

این کتاب که اوایل ژانویه وارد بازار شد تا کنون ۲۴ هزار نسخه فروش داشته است. چاپ سوم این کتاب به زودی وارد بازار می‌شود.

موسسه "تاریخ معاصر" کتاب هیتلر را بر اساس آخرین پژوهش‌های علمی نقد کرده و در حاشیه کتاب اطلاعات نادرست و دروغ‌های او را برملا کرده است.

آدولف هیتلر در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم، سال ۱۹۴۵ خودکشی کرد. امتیاز نشر کتاب "نبرد من" که رویای او برای تسخیر جهان و نابودی برخی اقوام و سلطه بر برخی دیگر را به تصویر می‌کشد، در اختیار وزارت دارایی ایالت بایرن بود.

تصمیم موسسه تاریخ معاصر آلمان برای بازنشر "نبرد من" پس از هفتاد سال مورد انتقاد بسیار قرار داشت. از جمله شارلوته کنوبلاوخ، دبیرکل پیشین "شورای مرکزی یهودیان آلمان" مخالف بازنشر این کتاب بود.

حال سخنگوی موسسه تاریخ معاصر آلمان تأکید کرده است که نسخه جدید "نبرد من" همراه با نقد علمی و انتقادی آن در درجه نخست توسط خوانندگان علاقمندان به تاریخ و سیاست خریده شده است.

او افزوده است که موسسه تاریخ معاصر نگران ابراز تمایل هواداران نئونازی‌ها به این کتاب نیست چون نقدهای افزوده شده به آن تحلیل، تفسیر و روشن‌گری‌هایی علمی است.

هزاران سفارش خرید

نسخه جدید "نبرد من" در آمازون، سایت فروش اینترنتی کتاب ۱۵۰ یورو قیمت دارد که سه برابر قیمت بازار است. موسسه تاریخ معاصر این کتاب را با قیمت ۵۹ یورو راهی بازار کرد که در مقایسه با نرخ سایر کتاب‌ها رقم بالایی است.

این موسسه تأکید کرده است که قیمت کتاب نشانگر دو نکته است: «نخست اینکه که ما نمی‌‌خواهیم در عرضه کتاب زحمات‌مان را هدر دهیم و (با قیمت پایین) به فهرست پرفروش‌‌ترین کتاب‌ها برسیم و دیگر اینکه در عین‌حال می‌خواهیم که این کتاب خوانده شود.»

با این حال نسخه جدید "نبرد من" که یک هفته پس از آغاز فروش به چاپ دوم رسید به سرعت به فهرست پرفروشند‌ه‌ترین کتاب‌های مجله اشپیگل رسید. نسخه جدید "نبرد من" که حق انحصار چاپ آن پس از ۷۰ سال سال ۲۰۱۵ میلادی به پایان رسید تا روز معرفی آن در هشتم ژانویه ۱۵ هزار بار سفارش داده شده بود.

منبع : http://goo.gl/78Qf2M