سیل تقاضای دریافت مجوز برای سلاح‌های کوچک در کلن

سیل تقاضای دریافت مجوز برای سلاح‌های کوچک در کلن

پس از حوادث شب سال نو میلادی، پلیس شهر کلن از "روی آوردن غیرعادی شهروندان این شهر برای دریافت مجوز سلاح‌های کوچک" گزارش داد. اطلاع رسانی پلیس کلن در شبکه فیسبوک در این باره نیز سبب بروز بحث‌های داغی شد.

نمونه یک سلاح دافعه و مرعوب‌کننده

نمونه یک سلاح دافعه و مرعوب‌کننده

سخنگوی اداره پلیس شهر کلن اعلام کرد که در حال حاضر تقاضا برای درخواست مجوز سلاح‌های کوچک از جمله سلاح‌های بادی و سلاح‌های حاوی مواد دافعه و یا سلاح‌های مرعوب‌کننده افزایش داشته است.

به گفته سخنگوی پلیس کلن، تقاضا برای سلاح‌های کوچک علاوه بر کلن در اطراف این شهر نیز افزایش پیدا کرده است. پلیس کلن در صفحه فیس بوک خود اطلاع داد که متقاضیان برای دریافت مجوز بایستی در اداره پلیس محل سکونت خویش تقاضا کنند.

اطلاع رسانی پلیس درباره روی آوردن شهروندان (برای دریافت مجوز سلاح‌های کوچک) سبب بحث‌های داغی در شبکه‌های اجتماعی شد. یکی از کاربران نوشته است که در شرایط کنونی جای تعجب نیست اگر مردم تقاضای دریافت مجوز سلاح‌های کوچک کرده‌اند. وی در توجیه این عمل توضیح می‌دهد: «این موضوع غمناک است ولی حقیقت دارد که ما در مملکت خود بدون سلاح احساس امنیت نمی‌کنیم.»

برخی دیگر از کاربران نیز از به اصطلاح "خدمات و اطلاع رسانی" اداره پلیس شهر کلن در صفحه فیسبوک ایراد گرفته و نوشته‌اند: «شاید بهتر بود که برای تهیه سلاح و مسلح شدن شهروندان نگران، روی پوسترهای بزرگ تبلیغات میشد. واقعا که باور کردنی نیست!»

نگرانی درباره تامین امنیت مراسم کارناوال

اداره پلیس کلن برای تامین امنیت کارناوال این شهر مرخصی کارمندان خود را لغو کرد. به افراد پلیس فقط در شرایط استثنائی اجازه مرخصی داده خواهد شد. کارناوال کلن در نوع خود یکی از بزرگترین کارناوال‌های اروپا و جهان محسوب می‌شود. در ایام کارناوال هر سال حدود ۲ میلیون نفر بازدیدکننده به شهر کلن می‌آیند.

روز چهارشنبه (۱۳ ژانویه/ ۲۳ دی) پلیس منطقه روهر واقع در ایالت نورد راین وستفالن، اعلام کرد که "ابعاد جدید خشونتی که در کلن بروز کرد، نشان داد این ضرورت وجود دارد که اداره پلیس به بهترین نحو آماده باشد".

به نوشته "اشپیگل آنلاین" روسای پلیس شهرهای اسن و مولهایم نیز گفته‌اند که در ایام کارناوال تمام افراد پلیس به صورت تمام وقت و کامل آماده خدمت خواهند بود. برخلاف این دو شهر پلیس دوسلدورف در ایام کارناوال تصمیمی مبنی بر محدود کردن کار کارمندان خود نگرفته است.

منبع :http://goo.gl/JqpBw5