در آلمان صدها هزار پناهجو منتظر رسیدگی به پرونده‌‌‌شان هستند

در آلمان صدها هزار پناهجو منتظر رسیدگی به پرونده‌‌‌شان هستند

رسیدگی به صدها هزار پرونده پناهجویی در اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی هنوز آغاز نشده است. توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، اعلام کرد که در سال جاری میلادی بیش از یک میلیون پناهجو به آلمان وارد شده‌اند.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان (راست)

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان (راست)

 پیشنهادها برای تسریع کار اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) بسیارند. از جمله این پیشنهادها فعالیت مسئولان این اداره در چند شیفتِ کاری، یا کار کردن مسئولان این اداره در روزهای تعطیل هفته (شنبه و یکشنبه) اعلام شده است.

شیفتِ کاری توسعه دهد. او گفت که برنامه کار در چند شیفت هم‌اکنون در چندین بخش اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی وجود دارد و باید دید چگونه می‌توان این برنامه را در بخش‌های دیگر این اداره توسعه داد.

بر مبنای آمار جدید منتشر شده در باره شمار پناهجویان در آلمان، از آغاز سال جاری ۲۰۱۵ تا پایان نوامبر همین سال، حدود ۹۶۵ هزار پناهجو در آلمان ثبت ‌نام شده‌اند. وزیر کشور آلمان با اعلام این آمار، تخمین قبلی وزارت‌خانه‌اش را در باره ۸۰۰ هزار پناهجو در سال ۲۰۱۵ تصحیح کرد.

توماس دمزیر گفت که به رغم کاهش موقت شمار پناهجویان به نظر می‌رسد که این تعداد تا پایان سال جاری میلادی از مرز یک میلیون نفر نیز بگذرد. بر مبنای سخنان وزیر کشور آلمان، تنها در ماه نوامبر سال جاری بیش از ۲۰۶ هزار پناهجو به آلمان وارد شده‌اند.

انتظار ده‌ها هزار پناهجو برای رسیدگی به پرونده‌های‌‌شان

از ماه ژانویه سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۴۲۵ هزار پناهجو در آلمان تقاضای پناهندگی داده‌اند و اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی تاکنون ۲۴۰ هزار پرونده را رسیدگی کرده و حدود ۳۵۶ هزار پرونده هنوز بررسی نشده‌اند؛ بعضی از این پرونده‌ها مربوط به سال گذشته میلادی هستند.

مارتین شولتس، رئیس پارلمان اروپا، در همین رابطه در مصاحبه با نشریه آلمانی "دی تسایت" به توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، انتقاد کرده است. او گفته است که وزیر کشور آلمان به رغم شکایت ایالت‌های این کشور هنوز موفق نشده آئین‌نامه‌های پیشنهادی در باره پناهجویان را اجرایی کند.

مدت رسیدگی به پرونده پناهجویان در آلمان بسیار طولانی است

مدت رسیدگی به پرونده پناهجویان در آلمان بسیار طولانی است

اما توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، این انتقادها را رد می‌کند. او می‌گوید که در ماه نوامبر سال جاری بیش از ۳۵ هزار پرونده پناهجویی بررسی شده و احکامی در این باره صادر شده‌اند.

دمزیر می‌گوید که این رقم حدود ۱۳۵ درصد بیشتر از احکام صادر شده در ماه نوامبر سال گذشته میلادی بوده است. او اما اعلام کرده که حاضر به قبول هر گونه پیشنهادی برای تسریع رسیدگی به پرونده پناهجویان است.

منبع:http://goo.gl/M1e0v2