دادستان آلمانی پرونده تظاهرات خارجی‌ستیزان تهدید به مرگ شد

دادستان آلمانی پرونده تظاهرات خارجی‌ستیزان تهدید به مرگ شد

سخنگوی وزارت دادگستری آلمان اعلام کرد که دادستان شهر درسدن که پرونده "نماد آدم‌کشی" تظاهرات اسلام‌ستیزان پگیدا را بررسی می​کند از طریق ایمیل تهدید به مرگ شده است.

نمایش نماد آدمکشی در تظاهرات درسدن

نمایش نماد آدمکشی در تظاهرات درسدن

یان هیله‌، دادستان درسدن، در ایالت زاکسن که در حال تحقیق بر روی پرونده مربوط به نمایش چوبه دار (نماد آدم‌کشی) در تظاهرات اسلام‌ستیزان گروه "اروپایی‌های میهن‌پرست علیه اسلامی شدن مغرب‌زمین" (پگیدا) است ایمیل‌های تهدیدآمیز دریافت کرده است.

سباستیان گمکوف، وزیر دادگستری ایالت زاکسن، واقع در شرق آلمان چهارشنبه (۱۴ اکتبر/ ۲۲ مهر) گفت، هرگونه تهدید و توهین علیه دادستان و قضات قابل قبول نیست.

یان هیله، دادستان درسدن اکنون برای شناسایی تهدید​کنندگانی که هویت آنها نامعلوم است و از طریق ایمیل "پیام​های مرگ" فرستادند، اقدام می​کند. دادستان درسدن درباره محتوی برخی از ایمیل‌های تهدیدکنندگان به روزنامه "بیلد" توضیح داده است. در یکی از ایمیل‌ها گفته می​شود: «برای شما طناب دار آماده است و همه شما را به دار می​آویزیم.» در ایمیلی دیگر که دادستان تهدید به تیرباران شده، آمده است: «روزی که حساب پس خواهی داد، فرا می​رسد.»

دادستان پیش از دریافت این ایمیل​ها درباره پروند نماد آدمکشی پگیدا توضیح داده بود.

پیش از این در شامگاه دوشنبه (۱۲ اکتبر) هزاران تن از طرفداران و اعضای گروه پگیدا در شهر درسدن آلمان دست به تظاهرات زده بودند.

مقام‌های قضایی درسدن اعلام کرده بودند که برای پیگرد قضایی فرد حامل چوبه دار اقدام خواهند کرد. پلیس این شهر در جست‌وجوی شناسایی فرد خاطی است. بر اساس قوانین آلمان، مجازات حمل نماد آدم‌کشی در ملا عام جریمه نقدی یا حداکثر ۵ سال حبس است.

یکی از تظاهرکنندگان چوبه داری با خود حمل می‌کرد. در میان دو حلقه داری که بر این نماد آدم‌کشی نصب شده بود، نام آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و زیگمار گابریل، معاون اول او به چشم می‌خورد.

گمکوف، وزیر دادگستری ایالت زاکسن خصومت​ها را به شدت محکوم می​کند و آن را حمله به دولت و همه مردم می​داند. وزیر دادگستری زاکسن همچنین تاکید می​کند که این گونه اقدامات حمله علیه استقلال قضایی است که در شرق آلمان با زحمات زیادی به دست آمده است.

منبع: http://goo.gl/LoHk7h