حدود نیمی از خشونت‌های نژادپرستانه در شرق آلمان رخ می‌دهند

حدود نیمی از خشونت‌های نژادپرستانه در شرق آلمان رخ می‌دهند

در سال ۲۰۱۴ مجموعا ۱۳۰ مورد اقدام خشونت‌آمیز نژادپرستانه در آلمان به ثبت رسیده‌اند. ۶۱ مورد از این جرایم در شرق آلمان رخ داده‌اند. آمارها نشان می‌دهند خشونت‌های نژادپرستانه در شرق آلمان به نسبت سال ۲۰۱۳ افزایش داشته‌اند.

تظاهرات نئونازی‌ها در شهر زالفلد در شرق آلمان

تظاهرات نئونازی‌ها در شهر زالفلد در شرق آلمان

به گزارش یک رسانه‌ آلمانی، ۴۷ درصد از خشونت‌های نژادپرستانه که در سال ۲۰۱۴ در آلمان به ثبت رسیده‌اند، در شرق این کشور رخ داده‌اند. این آمار از سوی وزارت کشور آلمان در پاسخ به پرسش رئیس کمیته داخلی حزب سبزها در پارلمان ارائه شده است.

شرق آلمان در حالی ۴۷ درصد از میزان خشونت‌های نژادپرستانه را به نام خود ثبت رسانده که این بخش تنها ۱۷ درصد از جمعیت کل کشور را در خود جای داده است.

روزنامه "میتل دویچه تسایتونگ" روز سه‌شنبه (۲۷ مرداد/ ۱۸ اوت) گزارش داد که در سال ۲۰۱۴ از مجموع ۱۳۰ مورد خشونت نژادپرستانه که در آلمان به ثبت رسیدند، ۶۱ مورد در ایالت‌های شرقی این کشور رخ داده بودند که افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال پیش از آن را نشان می‌دهند.

اقدامات خشونت‌آمیزی که با انگیزه راست افراطی و نه لزوما نژادپرستانه رخ داده‌اند، طبق آمار ۱۰۲۹ مورد در سال گذشته میلادی بوده‌اند.

آمار وقوع اقدامات خشونت‌آمیز با انگیزه‌های راست افراطی در ایالت‌های آلمان در سال ۲۰۱۴ به ترتیب از این قرارند:

نوردراین وستفالن: ۳۷۰ مورد
برلین: ۱۱۱ مورد
زاکسن: ۸۶ مورد
براندنبورگ: ۷۳ مورد
بایرن: ۶۸ مورد
تورینگن: ۵۷ مورد
نیدرزاکسن: ۵۴ مورد
زاکسن آنهالت: ۴۷ مورد

ایالت‌های نوردراین وستفالن، بایرن و نیدرزاکسن هر کدام به طور مجزا شمار بیشتری از جمعیت کل آلمان را به نسبت ایالت‌های شرقی در خود جای داده‌اند.

طبق گزارش روزنامه "میتل دویچه تسایتونگ"، در سال ۲۰۱۴ تنها ۴۵ درصد از پرونده‌های جرایم با انگیزه‌های راست افراطی به نتیجه رسیده‌‌اند. این در حالی است که در مورد جرایم خشونت‌آمیز نژادپرستانه این آمار بالغ بر ۶۴ درصد بوده است.

در همین حال ایرنه میهالیچ، رئیس کمیته داخلی حزب سبزها در پارلمان، در گفتگو با این روزنامه خاطرنشان کرده است که مؤسسات غیردولتی میزان جرایم با انگیزه‌های راست افراطی در شرق آلمان در سال ۲۰۱۴ را ۷۸۱ مورد برآورد کرده‌اند. این در حالی است که به گفته وی وزارت کشور آلمان در گزارش خود از ۴۱۰ مورد سخن به میان آورده است.

خانم میهالیچ سیستمی را که پلیس آلمان برای تحلیل و بررسی خشونت‌های با انگیزه راست افراطی به کار می‌برد، ناکارآمد خوانده است. او نقص این سیستم را "خطری جدی برای امنیت داخلی کشور" ارزیابی می‌کند.