تیراندازی به یک اقامتگاه در نظر گرفته‌شده برای پناهجویان در آلمان

تیراندازی به یک اقامتگاه در نظر گرفته‌شده برای پناهجویان در آلمان

خرابکاری در اقامتگاهی که برای پناهجویان در نظر گرفته شده بود، از جاری کردن آب در آن آغاز شد و با سنگ‌پرانی به آن ادامه یافت. حال به سوی این اقامتگاه تیراندازی شده است، در حالی که نگهبانان در آن حضور داشته‌اند.

ساختمانی که پیش از این مرکزی اداری بوده و قرار است به اقامتگاه پناهجویان تبدل شود

ساختمانی که پیش از این مرکزی اداری بوده و قرار است به اقامتگاه پناهجویان تبدل شود

ساختمانی که در ایالت زاکس‌−آنهالت در شرق آلمان برای اقامت پناهجویان در نظر گرفته شده، بارها مورد حمله‌های شدید قرار گرفته است.

شامگاه شنبه (۲۷ فوریه / ۸ اسفند) به سوی ساختمانی در شهرک "گرفنهاینیشن" که قرار است به اقامتگاه پناهجویان تبدیل شود، تیراندازی شد. این ساختمان خالی از سکنه بوده، ولی نگهبانان در آن حضور داشته‌اند.

این هفتمین بار است که به این ساختمان حمله می‌شود، ولی این اولین مورد استفاده از سلاح گرم علیه پناهجویان است.

مسئولان شهر و سیاستمداران پارلمان ایالتی معتقدند که این اقدام جنایی را باید جدی گرفت و عاملان آن را باید هر چه سریع‌تر شناسایی کرد.

یک سخنگوی پلیس گفته است که به پرسنل نگهبان این ساختمان آسیبی نرسیده و پلیس در حال تحقیق و گشودن پرونده‌ای با اتهام ظن به قتل عمد است.

به گفته‌ی پلیس، در اثر تیراندازی شیشه چندین پنجره تخریب شده و پیگرد علیه عاملان هنوز به جایی نرسیده است.

هولگر اشتال‌کنشت، وزیر امور داخله این ایالت از حزب دمکرات مسیحی، این سوءقصد را عملی "بزدلانه و مکارانه" خواند و گفت: «ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا عاملان را شناسایی کرده و به مجازات اعمال خود برسانیم.»

"خارجی‌ستیزان گستاخ‌تر می‌شوند"

سخنگوی پلیس می‌گوید، به نظر می‌رسد گلوله‌ها از یک "سلاح مجوزدار" شلیک شده‌اند. او مشخص نکرد که گلوله این سلاح چه کالیبری داشته است.

پلیس و دادستانی اعلام کرده‌اند که این اقدام نشانگر آن است که "خارجی‌ستیزها به طور فزاینده بی‌مهاباتر عمل می‌کنند و دولت و جامعه باید به طور مشترک علیه آن وارد عمل شوند".

یک هفته پیش به سوی این ساختمان سنگ‌پرانی شد که به شکستن شیشه‌های ساختمان انجامید.

در دسامبر گذشته افرادی ناشناس در یک عملیات شبانه چندین شیر آب این ساختمان پیشتر اداری را باز گذاشتند تا در آن سیلاب جاری شود. آب ساعت‌ها در ساختمان جاری شد به طوری که غیرقابل سکونت گردید. خسارت وارده بالغ بر ۸۰ هزار یورو برآورد شده است. پس از آن بارها به سوی این ساختمان سنگ‌پرانی شد.

هفته گذشته پس از آخرین حملاتی که صورت گرفت، سخنگوی فرمانداری این منطقه اعلام کرد که در طرح اسکان پناهجویان در این ساختمان تغییری داده نخواهد شد.

قرار است ۸۰ پناهجو در این ساختمان اسکان داده شوند، اما به دلیل خسارت‌هایی که به آن وارد شده، این اقامتگاه در میان‌مدت قابل سکونت نخواهد بود.

دو نماینده حزب سبزها در پارلمان ایالتی ضمن ابراز انزجار نسبت به این عمل گفته‌اند که عاملان، ریسک خطر جانی علیه پرسنل نگهبان را پذیرفته بوده‌اند.

یک نماینده حزب سبزها از فرمانداری این منطقه خواسته است تا در مورد اسکان پناهجویان در این محل بازنگری کند.

منبع: http://goo.gl/ucIeBH