ترامپ: قبل از مناظره تلویزیونی آزمایش دوپینگ بدهیم

ترامپ: قبل از مناظره تلویزیونی آزمایش دوپینگ بدهیم

دونالد ترامپ پیشنهاد داده که پیش از برگزاری مناظره تلویزیونی بعدی با رقیبش هیلاری کلینتون هر دو طرف تست دوپینگ بدهند. او کلینتون را متهم کرده که تحت تاثیر دارو یا مواد مخدر بوده است.

ترامپ: قبل از مناظره تلویزیونی آزمایش دوپینگ بدهیم

ترامپ: قبل از مناظره تلویزیونی آزمایش دوپینگ بدهیم

پس از دومین مناظره تلویزیونی میان دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه و هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ گفته کلینتون برافروخته بوده و او نمی‌داند که مشکلش چه بوده است.

ترامپ که این سخنان را در کمپ انتخاباتی‌اش در نیوهمپشایر می‌گفت، ادامه داده که به نظر او هیلاری کلینتون تحت تاثیر دارو یا حتی مواد مخدر بوده است. او سپس پرسیده: «چرا ما قبل از برگزاری مناظره تست مواد مخدر نمی‌دهیم؟»

در پی مجموعه‌ای از اتهام‌های جنسی به ترامپ و پایین آمدن تعداد طرفداران او در نظرسنجی‌ها، حملات این میلیاردر جنجالی علیه رقیبش هیلاری کلینتون شدت گرفته است.

ترامپ "افشاگری‌های" چند زن در مورد آزار جنسی را "اتهامات واهی و دروغ‌های آشکار" نامیده که "توطئه‌ای" به منظور اختلال در روند انتخابات است و او نام "کمپین کثیف" را به آن داده است.

روزنامه نیویورک تایمز چند روز پیش با چند زن گفت‌وگو کرد که "مورد آزار جنسی ترامپ قرار گرفته بودند". ترامپ در جمع هوادارانش درباره یکی از این زنان که اکنون ۷۴ سال دارد گفته است: «باور کنید او نمی‌تواند انتخاب اول من باشد، این را می‌توانم به شما اطمینان دهم.» این زن جسیکا لیدز نام دارد و مدعی است که ترامپ ۳۵ سال پیش در جریان یک پرواز به او دست‌درازی کرده است.

هیلاری کلینتون در اولین واکنش نسبت به اتهامات جدید ترامپ گفته است که مدیران انتخاباتی ترامپ قصد دارند اطمینان و اعتماد نسبت به انتخابات ریاست جمهوری  ۸ نوامبر را خدشه‌دار کنند. کلینتون گفته است: «مبارزه سخت ویژگی رقابت‌های انتخاباتی است و پیروزی در انتخابات به سادگی به دست نمی‌آید، اما سیستم انتخابات در آمریکا بر آزادی، انصاف و شفافیت استوار است.»

باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه ترامپ را متهم کرد که به جای آنکه اشتباهات خود را عامل پیامدهای کمپین انتخاباتی‌اش بداند، دیگران را به تقلب و دست‌کاری در انتخابات متهم می‌کند.

اوباما خطاب به ترامپ گفته است: «نمی‌توان پیش از آنکه بازی شروع شود از داور شکایت کرد، باید بازی کرد.»

سومین و آخرین مناظره تلویزیونی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون چهارشنبه این هفته (۱۹ اکتبر/ ۲۸ مهر) در لاس‌وگاس برگزار خواهد شد.

منبع: https://goo.gl/9ZV1FD