تحقیقات درباره یک هسته احتمالی تروریستی در شهر ارفورت آلمان

تحقیقات درباره یک هسته احتمالی تروریستی در شهر ارفورت آلمان

برمبنای اطلاعات شبکه رادیویی "MDR" آلمان که در ایالت شرقی تورینگن این کشور فعالیت می‌کند، یک گروه چهارنفره مظنون به عضویت در یک باند تروریستی اسلام‌گرا، در شهر ارفورت، مرکز این ایالت اقامت داشته است.

تحقیقات درباره یک هسته احتمالی تروریستی در شهر ارفورت آلمان

تحقیقات درباره یک هسته احتمالی تروریستی در شهر ارفورت آلمان

شبکه رادیویی "MDR" آلمان به اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده که برمبنای آنها چهارمظنون به اقدامات تروریستی حدود دوهفته پیش در شهر ارفورت، مرکز ایالت تورینگن آلمان اقامت داشته‌اند. این چهارنفر از بلژیک به آلمان آمده و دونفر آنها از طرف مقامات فرانسوی به عنوان اعضای احتمالی یک گروه تروریستی شناخته شده بودند.

وزارت داخله‌ی ایالت تورینگن آلمان خبر شبکه رادیویی "MDR" آلمان را در رابطه با تردد این اسلام‌گرایان افراطی در شهر ارفورت آلمان تایید کرده است.

این افراد به ماموران پلیس گفته‌اند که هدف‌شان برای سفر به شهر ارفورت، دیدار از خویشاوندان‌شان است. به گفته آنها مادرزن یکی از این افراد در ارفورت زندگی می‌کند و آنها می‌خواسته‌اند به او سربزنند.

تحقیقات ماموران مشخص کرده‌ که نه مادرزن، بلکه همسر یکی از این مردان مظنون به شرکت در فعالیت‌های تروریستی در منطقه‌ای نو‌ساز در شهر ارفورت زندگی می‌کند.

در اطلاعات محرمانه‌ای که به دست شبکه رادیویی "MDR" آلمان افتاده، آمده است که ماموران پلیس این کشور در پارکینگی در اتوبان شهر آخن به این مردان مشکوک شده و آنها را کنترل کرده‌اند.

ماموران پلیس آلمان گزارش داده‌اند که پس از کنترل این مردان مشخص شده که آنها پاسپورت‌های روسی، گواهینامه‌های رانندگی لهستانی و مدارکی در ارتباط با اجازه اقامت ‌از کشور فرانسه دراختیار داشته‌اند.

گفته می‌شود که همه این مردان تابعیت چچنی داشته‌اند. ماموران پلیس آلمان پس از کنترل خودرو ۶۰ هزار یورو پول نقد نیز نزد این افراد یافته‌اند.

بسیج ۴۰ مامور پلیس ایالت تورینگن

با اطلاع به اداره پلیس جناییِ ایالت تورینگن آلمان، این اداره آماده ورود افراد مظنون شده است. گفته می‌شود این مردان در شهر ارفورت در بعضی موردها زیر نظر ۴۰ مامور پلیس بوده‌اند.

وزارت امور داخلی ایالت تورینگن آلمان حاضر نشده پاسخ مشخصی به برخی پرسش‌های کارکنان شبکه رادیویی "MDR" آلمان بدهد؛ از جمله این سوال که آیا این افراد هنوز در ارفورت به سر می‌برند یا این شهر را ترک کرده‌اند؟ یا این سوال که آیا این افراد در جریان اقامت‌شان به اقدامی خطرناک دست زده‌اند یا نه؟

گفته می‌شود اطلاعات در باره این افراد در اختیار اداره پلیس جنایی فدرال و اداره حفاظت از قانون اساسی آلمان گذاشته شده است.

منبع: http://goo.gl/m8UK9B