تاثیر منفی حمله‌های پاریس بر وجهه مسلمانان در آلمان

تاثیر منفی حمله‌های پاریس بر وجهه مسلمانان در آلمان

صدراعظم و شماری از سیاست‌مداران آلمان نسبت به افزایش بدبینی به مسلمانان پس از حمله‌های تروریستی پاریس هشدار می‌دهند. کارشناسان معتقدند اقدام‌های اسلام‌گرایان در سال‌های اخیر بر وجهه مسلمانان تاثیری منفی داشته است.

تاثیر منفی حمله‌های پاریس بر وجهه مسلمانان در آلمان

تاثیر منفی حمله‌های پاریس بر وجهه مسلمانان در آلمان

حمله‌های تروریستی شامگاه جمعه پاریس، که اسلام‌گرایان گروه "دولت اسلامی" (داعش) مسئولیت آن را بر عهده گرفته‌اند به بحث‌ها و نگرانی‌ها درباره افزایش حضور پناه‌جویان در آلمان دامن زده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، یکشنبه (۲۴ آبان/ ۱۵ نوامبر) در حاشیه نخستین روز از نشست سران ۲۰ قدرت اقتصادی جهان، بر لزوم بررسی و کشف هر چه سریع‌تر پس‌زمینه‌ها و انگیزه‌های انفجارهای تروریستی پاریس تاکید کرد.

صدراعظم آلمان گفت این کار نه تنها به خاطر قربانیان و بازماندگانشان، بلکه همچنین به خاطر "پناه‌جویان بی‌گناهی که از جنگ و ترور گریخته‌اند" ضرورت دارد.

مقابله با علت‌های مهاجرت

خطاب سخنان آنگلا مرکل، به طور غیرمستقیم، سیاست‌مداران نزدیک به خود اوست که پس از حوادث پاریس بیش از پیش خواهان تغییر سیاست‌های اتحادیه اروپا درباره موج کم‌سابقه پناه‌جویان شده‌اند.

سیاست‌مداران محافظه‌کار آلمان در هفته‌های گذشته بارها از سیاست‌های دولت ائتلافی این کشور که محدودیت کافی برای ورود پناه‌جویان در نظر نگرفته، ‌انتقاد کرده‌اند.

مارکوس سودر، وزیر اقتصاد ایالت بایرن و عضو اتحادیه سوسیال مسیحی در صفحه توئیتر خود نوشت: «حمله‌های پاریس همه چیز را تغییر داد و ما اجازه نداریم راه مهاجرت‌های غیرقانونی و کنترل نشده را باز بگذاریم».

کلاوس پتر ویلش، نماینده اتحادیه دموکرات مسیحی در پارلمان فدرال آلمان نیز روز یک‌شنبه به نشریه "بیلد" گفته که اگر موفق به بازگرداندن پناه‌جویان ناخواسته از سر مرزها نشویم، شهروندان در انتخابات آینده به مرکل اعتماد نخواهند کرد.

صدراعظم آلمان در حاشیه نشست "گروه ۲۰" که در آنتالیای ترکیه برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد که ضرورت دارد با علت‌های آواره شدن و فرار مردم در خود سوریه مقابله شود.

منبع: http://goo.gl/7mGXgP