انتقاد شدید به ریاست پلیس شهر کلن

انتقاد شدید به ریاست پلیس شهر کلن

وزیر امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان در ارتباط با حوادث شب سال نوی میلادی در شهر کلن به شدت از پلیس این شهر انتقاد کرد. او گفت ریاست پلیس شهر کلن ارزیابی درستی از شرایط نداشت و افزایش نیرو را ضروری ندانست.

انتقاد شدید به ریاست پلیس شهر کلن

انتقاد شدید به ریاست پلیس شهر کلن

رالف یِگر، وزیر امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان، در سخنانی در برابر نمایندگان رسانه‌ها گفت: «تصویری که پلیس شهر کلن در شب سال نوی میلادی از خود نشان داد پذیرفتنی نیست.»

وزیر امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان که این سخنان را قبل از اجلاس کمیسیون ویژه وزارت امور داخلی ایالتی در شهر دوسلدورف بیان می‌کرد، اتهام‌های شدیدی به سازمان پلیس شهر کلن وارد کرد. او به ویژه به دو خطای بزرگ اشاره کرد.

دو خطای نابخشودنی پلیس شهر کلن

رالف یگر خطای نخست ریاست پلیس شهر کلن را بی‌توجهی به درخواست تقویت نیروها و خطای بعدی را چگونگی اطلاع‌رسانی درباره حوادث شب نوئل نامید و توضیح داد که وزرت امور داخلی از ادارات مربوط به خود نخواسته بود که تابعیت متهمان را مخفی نگاه دارند.

وزیر امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان در ادامه گفت وزارت امور داخلی ایالتی از سازمان پلیس این ایالت به طور مشخص خواسته بود گزارش‌های خود را دقیق و روشن به اطلاع مقامات برساند و تابویی برای بیان حقایق نداشته باشند. یِگر پیشتر نیز گفته بود: «ما نمی‌پذیرم که گروه‌هایی از مردان آفریقایی خود را برای آزار رساندن به زنان بی‌دفاع سازمان‌دهی کنند.»

رالف یگر تاکید کرد که برای روشن شدن وقایع نباید مطلبی مخفی بماند یا با سهل‌انگاری با آن برخورد شود. او خواستار محاکمه و مجازات شدید متعرضان شب سال نوی میلادی در شهر کلن شد و در این باره گفت: «ما در ایالت نورد راین وستفالن هیچ منطقه آزادی را برای بی‌قانونی تحمل نمی‌کنیم: نه در ایستگاه‌های قطار، نه در ایستگاه‌های مترو و نه در محل کار.»

پرونده قضایی برای ۱۹ متهم عرب و آفریقایی

رالف یگر، وزیر امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان همچنین در باره متهمان شب سال نوی میلادی در کلن اعلام کرد که تقریبا همه متهمان افرادی باسابقه مهاجرت بوده‌اند: «نظر شاهدهای عینی، گزارش پلیس شهر کلن و گزارش پلیس فدرال نشان دهنده آن هستند که تقریبا کلیه متهمان شب سال نوی میلادی در شهر کلن افرادی با سابقه مهاجرت بوده‌اند.»

یگر گفت: «همچنین شواهد بسیاری در دست است که نشان می‌دهند این متهمان از کشورهای شمال آفریقا و کشورهای عربی آمده‌اند.» وزیر امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان ادامه داد، این نظریه که همه پناهجویان پزشک، مهندس و پژوهشگر هستند نادرست است. در میان پناهجویان افراد بزهکار نیز وجود دارند.

در یک گزارش وزارت امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان آمده است که تاکنون پرونده‌ای برای ۱۹ متهم این حوادث گشوده شده است. ده نفر از این افراد پناهجو هستند. ۷ نفر از آنها به طور غیرقانونی در آلمان زندگی می‌کنند و دونفر نیز جوانانی هستند که با تقاضای پناهندگی‌شان موافقت شده است.

۱۴ نفر از مجموع ۱۹ متهم شب سال نوی میلادی تابعیت مراکشی و الجزایری دارند. ۴ نفر از آنها بازداشت شده و در زندان به سر می‌برند و هیچ کدام‌شان ساکن کلن نیستند.

ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن

ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن

در شب سال نو حدود ۱۰۰۰ مرد در محوطه مقابل ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن جمع شده بودند که به گفته رئیس پلیس کلن از ظاهرشان برمی‌آمد که عرب و آفریقایی‌تبار باشند. این گروه با استفاده از فرصت جشن و سرور سال نو، به مردم و به ویژه زنان نزدیک شده، آنها را بغل کرده و جیب‌شان را زده‌اند.

پلیس اعلام کرده است که این افراد: «در گروه‌های ۲۰ تا ۴۰ نفری به دور رهگذران و حاضران در خیابان حلقه می‌زدند، خود را به زن‌ها می‌مالیدند و موبایل‌‌ها، کیف دستی، کیف بغلی و اشیای قیمتی آنها را می‌ربودند.»

منبع :http://goo.gl/h5I7Vi