افشای “جزئیات” بیش‌تر پیرامون لغو بازی فوتبال آلمان و هلند

افشای "جزئیات" بیش‌تر پیرامون لغو بازی فوتبال آلمان و هلند

بنا به گزارش روزنامه "هانوفرشه آلگماینه" یک گروه ۵ نفره تروریستی درصدد منفجر کردن بمب در استادیوم ورزشی هانوفر و دیگر نقاط این شهر بوده است. گفته می‌شود تنظیم این گزارش بر اساس اطلاعات سازمان امنیت فرانسه صورت گرفته است.

استادیوم فوتبال شهر هانوفر

استادیوم فوتبال شهر هانوفر

روزنامه "هانوفرشه آلگماینه" در گزارشی به نقل از منابع امنیتی فرانسه از جزییات حملات احتمالی تروریستی در استادیوم ورزشی هانوفر پرده برداشته است. مقامات مسئول آلمانی احتمال این حمله تروریستی را چنان جدی ارزیابی کردند که سرانجام دستور به لغو بازی دوستانه میان آلمان و فرانسه دادند.

این بازی فوتبال قرار بود با حضور آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و برخی او وزرای کابینه او در روز سه‌شنبه (۱۷ نوامبر) در استادیوم شهر هانوفر برگزار شود. مسئولان فوتبال آلمان قصد داشتند که در این مسابقه دوستانه همبستگی خود را با قربانیان حملات تروریستی پاریس به نمایش بگذارند.

در گزارش روزنامه هانوفرشه آلگماینه آمده است که یک گروه ۵ نفره درصدد انجام این حمله احتمالی تروریستی به استادیوم و دیگر نقاط شهر هانوفر بوده است. رهبر این گروه نیز ظاهراً دارای پاسپورت آلمانی بوده است.

انفجار بمب در نقاط مختلف شهر

این روزنامه آلمانی با استناد به اطلاعات سازمان امنیت فرانسه در گزارش خود آورده است که تروریست‌های قصد داشتند تعدادی از بمب‌ها را در درون استادیوم منفجر کنند. بنا به این گزارش مواد منفجره قرار بوده توسط خودروهایی که مجاز به ورود به استادیوم هستند (نظیر آمبولانس) به درون استادیوم منتقل و سپس در آنجا منفجر شوند. یکی دیگر از راه‌های انتقال بمب به درون استادیوم بر عهده‌ی یکی از اعضای این گروه بوده که پیشتر بلیطی برای تماشای بازی و ورود به استادیوم را خریداری کرده بوده است.

یکی از بمب‌ها نیز قرار بوده که در ایستگاه اتوبوس و بمب دیگری نیز در یکی از ایستگاه‌های قطار یا مترو شهر هانوفر منفجر شود. یک زن نیز عضو این گروه بوده که وظیفه تعبیه بمب در ایستگاه قطار را برعهده داشته است. این گزارش تصریح می‌کند که قرار نبوده که عملیات انتحاری در هانوفر صورت گیرد.

مقامات آلمانی کمی پیش از سوت آعاز مسابقه‌ی فوتبال آلمان و هلند تصمیم به لغو بازی گرفتند

مقامات آلمانی کمی پیش از سوت آعاز مسابقه‌ی فوتبال آلمان و هلند تصمیم به لغو بازی گرفتند

این زن تروریست قرار بوده که با قطار به ایستگاهی مشخص (که نامی از برده نشده است) برود و در آنجا بمب خود را تعبیه و با قطار دیگری ایستگاه را ترک کند.

در حملات پاریس اغلب تروریست‌ها در زمان محاصره پلیس دست به انفجار جلیقه‌های انفجاری خود زدند. در حمله پلیس به خانه تروریست‌ها در محله‌ی سن دنی نیز زنی که گفته می‌شود یکی از بستگان عبدالحمید اباعود، طراح عملیات حملات ترویستی بوده، خود را پیش از دستگیری منفجر کرد.

گفته می‌شود که اطلاعات این حمله احتمالی به استادیوم شهر هانوفر دو ساعت پیش از شروع مسابقه به آگاهی مقامات امنیتی آلمان رسیده است.

مقامات آلمانی بنا به گزارش ظاهراً "دقیق" سازمان امنیت فرانسه تصمیم به لغو مسابقه آلمان و هلند گرفته‌اند. صدراعظم آلمان از تصمیم لغو بازی فوتبال با هدف محافظت از جان و امنیت شهروندان این کشور دفاع کرد.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان در روز چهارشنبه (۱۸ نوامبر) در یک نشست خبری اعلام کرد که اطلاعات بیشتری از جزییات این حمله احتمالی دارد، اما برای جلوگیری از دامن زدن به نگرانی شهروندان آلمانی از بیان آن خودداری می‌کند.

سخنان دمزیر موجی از انتقاد‌ها را در پی داشت. منتقدان ضمن حمایت از نهادهای امنیتی و تصمیم آنان برای لغو بازی تاکید می‌کنند که "سخنان سربسته" وزیر کشور آلمان نه تنها سبب کاهش نگرانی‌ها نشده، بلکه ترس و نگرانی شهروندان آلمانی را تشدید کرده است.

گزارش روزنامه هانوفرشه آلگماینه هنوز از سوی مقامات رسمی آلمان تایید یا تکذیب نشده است.

منبع: http://goo.gl/Sv3Mfi