اعتصاب کارکنان لوفت‌هانزا و لغو صدها پرواز

اعتصاب کارکنان لوفت‌هانزا و لغو صدها پرواز

کارکنان شرکت لوفت‌هانزا از بعد از ظهر جمعه (۶ نوامبر) در فرودگاه‌های فرانکفورت و دوسلدورف به اعتصاب دست می‌زنند. تا کنون ۳۰۰ پرواز لوفت‌هانزا لغو شده است. این اعتصاب شامل شرکت‌های هواپیمایی زیرمجموعه لوفت‌هانزا نمی‌شود.

اعتصاب کارکنان لوفت‌هانزا و لغو صدها پرواز

اعتصاب کارکنان لوفت‌هانزا و لغو صدها پرواز

از روز جمعه (۶ نوامبر/۱۵ آبان، از ساعت ۱۴ به وقت آلمان) خدمه پرواز لوفت‌هانزا به اعتصاب دست می‌زنند. اتحادیه کارکنان شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا (UFO) اعلام کرد که تمام پروازهای لوفت‌هانزا از فرودگاه‌های فرانکفورت و دوسلدورف از ساعت ۱۴ تا ۲۳ در روز جمعه (۶ نوامبر) لغو شده‌اند.

قرار است این اعتصاب در روز شنبه (۷ نوامبر) نیز ادامه یابد. اما در روز یک‌شنبه (۸ نوامبر) اعتصاب متوقف خواهد شد. این اعتصاب شرکت‌های هواپیمایی‌ای را در برنمی‌گیرد که با لوفت‌هانزا همکاری می‌کنند.

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در واکنش به اعتصاب کارکنان خود اعلام کرد که برای پروازهای خارجی دور و نیمه دور هواپیماهایی را در فرودگاه‌های فرانکفورت و دوسلدورف تدارک دیده است.

دلیل اصلی اعتصاب بر سر میزان حقوق بازنشستگی حدود ۱۹ هزار نفر از کارکنان لوفت‌هانزا است.

مذاکرات میان نمایندگان شرکت لوفت‌هانزا و اتحادیه کارکنان ادامه دارد. اتحادیه کارکنان شرکت لوفت‌هانزا اعلام کرد که تا ارائه یک پیشنهاد جدی از سوی کارفرما اعتصاب در دستور کار کارکنان لوفت‌هانزا خواهد بود.

به دلیل اعتصاب کارکنان لوفت‌هانزا تا کنون بیش از ۳۰۰ پرواز این شرکت لغو شده است. بیش از ۳۷۵۰۰ مسافر به دلیل این اعتصاب از سفر بازمانده‌اند.

منبع: http://goo.gl/1bseqb