استخری در “بورن‌هایم” ورود مردان پناهجو را ممنوع کرد

استخری در "بورن‌هایم" ورود مردان پناهجو را ممنوع کرد

یک استخر سرپوشیده در شهر "بورن‌هایم" در نزدیکی کلن اعلام کرده که از این پس مردان پناهجو اجازه ورود به این استخر را ندارند. دلیل این امر شکایاتی مبنی بر آزار جنسی زنان از سوی مردان پناهجو عنوان شده است.

استخری در "بورن‌هایم" ورود مردان پناهجو را ممنوع کرد

ااستخری در "بورن‌هایم" ورود مردان پناهجو را ممنوع کرد

سخت‌تر شدن قوانین مربوط به پناهجویان در آلمان پس ازوقایع شب سال نوی کلن، ظاهرا به مقررات وضع‌شده توسط دولت محدود نمانده است. هرروز اخباری مرتبط با این موضوع و درباره مقرراتی که شهرداری‌ها یا برخی از اماکن عمومی، خود وضع می‌کنند در رسانه‌های آلمان منتشر می‌شود.

در تازه‌ترین این اخبار، سایت اشپیگل‌آنلاین روز جمعه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) گزارش داد که یک استخر سرپوشیده در شهر "بورن‌هایم" که بین کلن و بن قرار دارد اعلام کرده که از این پس اجازه ورود مردان پناهجو را به این استخر نمی‌دهد.

بر اساس این گزارش، دلیل این تصمیم شکایاتی عنوان شده که زنان شناگر و نیز زنان کارمند این استخر مبنی بر آزار جنسی از سوی مردان پناهجو اعلام کرده‌اند.

به گفته مشاور اجتماعی شهرداری بورن‌هایم در نزدیکی این استخر یک کمپ پناهندگان قرار دارد و ظاهرا مردان آزارگر از این کمپ به استخر می‌آمدند. این تصمیم از سوی شهرداری گرفته شده است.

مارکوس شناپکا، مشاور اجتماعی شهرداری بورن‌هایم گفته رفتار این مردان قابل مجازات نیست و این ممنوعیت برای ساکنان کمپ پناهجویی در حقیقت به منظور رساندن پیامی به این افراد است و به محض اینکه بخش امور اجتماعی به ما اعلام کند که ساکنان این کمپ پیام ما را دریافت کرده‌اند، این ممنوعیت برداشته خواهد شد.

لغو مراسم کارناوال از ترس پناهجویان

یک روز پیش از این نیز شهر کوچک "راین‌برگ" در استان نورد‌راین وستفالن اعلام کرد که رژه کارناوال امسال در این شهر برگزار نخواهد شد.

پلیس و شهرداری این شهر اعلام کردند که در مسیر رژه کارناوال یک کمپ پناهندگان با ۵۰۰ پناهجو قرار دارد و این دو نهاد به دلیل امنیت شرکت‌کنندگان در مراسم کارناوال، رژه امسال را لغو کرده‌اند.

شهردار راین‌برگ گفته از آنجا که مردان پناهجو با مراسم کارناوال آشنایی ندارند بیم آن می‌رود که رفتارهایی غلط از خود نشان دهند و وقایعی شبیه آنچه شب سال نو در کلن روی داد، در این شهر تکرار شود.

به گفته سازمان‌های زنان هرساله موارد متعددی از آزار و تعرض جنسی زنان در مراسم کارناوال به پلیس گزارش می‌شود. این آمار همچنین حاکی از آن است که در جشن اکتبر یا جشن آبجوی مونیخ هرساله به طور متوسط به ۱۰ زن تجاوز جنسی می‌شود.

منبع : http://goo.gl/Nx4JDn