از اول سال آلمان ۵۰ هزار پناهجو را پس فرستاده است

از اول سال آلمان ۵۰ هزار پناهجو را پس فرستاده است

از اول سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۵۰ هزار پناهجو که قصد اقامت در آلمان را داشتند به کشورهای خود پس فرستاده شده‌اند. هدف اصلی باید اسکان و اقامت پناهجویان در ترکیه باشد.

کنترل در مرز آلمان

کنترل در مرز آلمان

مقامات آلمانی اطلاع داده‌اند که از آغاز سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۵۰ هزار نفر از متقاضیان پناهندگی را به کشورهاشان پس فرستاده‌اند. بیشتر این افراد از منطقه بالکان بودند.

پتر آلتمایر، مقام هماهنگ‌کننده‌ی امور پناهندگان در دفتر صدر اعظم آلمان، به رسانه‌های جمعی گفته است که روند اخراج پناهجویان غیرموجه در آینده نیز ادامه خواهد یافت و ایالت‌ها این موضوع را با سرعت بیشتری دنبال می‌کنند.

در نتیجه این اقدامات هماکنون از مناطق یوگسلاوی سابق و آلبانی پناهجویان کمتری وارد آلمان می‌شوند. شمار پناهجویان از این مناطق به هفته‌ای ۵۰۰ نفر کاهش پیدا کرده، درحالی‌که پیش از این روزانه بیش از هزار نفر از حوزه یادشده وارد آلمان می‌شدند.

به گفته پتر آلتمایر، یکی از محورهای مهم مقابله با بحران پناهندگان، گفت‌وگو و همکاری نزدیک‌تر با ترکیه است، یعنی کشوری که به بیش از دو میلیون پناهنده مأوا داده است. از همین کشور است که بیشترین تعداد پناهجویان به سوی آلمان روانه می‌شوند.

به نظر آلمان بایستی پناهجویان و فراریان در ترکیه از امکانات بهتری برخوردار شوند. ضرورت دارد که خود آنها به بازار کار راه یابند و فرزندانشان درس بخوانند تا در آن کشور احساس امنیت و ثبات کنند.

اتحادیه اروپا قصد دارد با اعطای ۳ میلیارد یورو، برابر حدود سه و نیم میلیارد دلار، از ترکیه برای تحقق اهداف مزبور حمایت کند.

منبع: http://goo.gl/MBtYFN