آتش‌سوزی در دو اقامتگاه پناهجویان در آلمان

شب گذشته در آلمان در دو محل‌ مربوط به استقرار پناهجویان آتش‌سوزی روی داد. در یک مورد کانکس‌های ۸۰ پناهجو چنان آسیب دید که همه آنها به نقطه دیگری انتقال یافتند. انگیزه‌های خارجی‌ستیزانه در این حملات محتمل است.

آتش‌سوزی در دو اقامتگاه پناهجویان در آلمان

آتش‌سوزی در دو اقامتگاه پناهجویان در آلمان

در آتش‌سوزی در یک محل استقرار پناهجویان در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان ۵ نفر از ساکنان این محل مجروح شدند. تعداد زیادی از پناهجویان از پنجره‌ها بیرون پریدند. علت آتش‌سوزی هنوز معلوم نیست.

حادثه یکشنبه شب (۶ سپتامبر) و در شهرک روتنبرگ روی داد که در کنار رود نکار واقع است. از ۵ مجروح حادثه ۴ نفر برای مداوا به بیمارستان انتقال یافتند. دو نفر از این عده به دلیل استشمام دود دچار مشکلات تنفسی شده بودند. دو نفر دیگر هم به سبب پرت‌کردن خود از دریچه دچار شکستگی استخوان شده‌اند.

درکانکس‌های موجود در محل، ۸۰ پناهجو اقامت داشتند. نیمی از ۵۶ کانکس موجود سوختند و بقیه نیز غیرقابل استفاده شدند. ساکنان این کانکس‌ها با اتوبوس به تالار شهر انتقال یافتند و از سوی صلیب سرخ تحت مراقبت قرار گرفتند.

هنوز علت آتش‌سوزی مشخص نیست، ولی انگیزه خرابکارانه منتفی شمرده نمی‌شود. پلیس مشغول تحقیقات بیشتر برای یافتن سرنخ‌های این ماجراست.

اقدامی مشابه اقدامات ماه‌های اخیر

در شهرک اربه‌لبن، در ایالت تورینگن یک مجمتع مسکونی که قرار است پناهجویان در آن مسقر شوند طعمه آتش شد

در شهرک اربه‌لبن، در ایالت تورینگن یک مجمتع مسکونی که قرار است پناهجویان در آن مسقر شوند طعمه آتش شد

همچنین در شهرک اربه‌لبن، در ایالت تورینگن آلمان یک مجمتع مسکونی که قرار است پناهجویان در آن مستقر شوند طعمه آتش شد. به گفته یک مقام آتش‌نشانی محل، بخشی از سقف مجتمع تخریب شد ولی حادثه مجروحی نداشت. در این مورد هم گرچه علت آتش‌سوزی معلوم نیست، ولی می‌تواند ناشی از یک اقدام خرابکارانه باشد.

در ماه‌های گذشته در جنوب شرقی آلمان چندین محل‌ که برای استقرار پناهجویان در نظرگرفته شده بودند به آتش‌کشیده شدند. تصور غالب این است که خرابکاران انگیزه‌های سیاسی و خارجی‌ستیزی دارند.

در تازه‌ترین اقدام از این دست قبل از حوادث شب گذشته، یک محل اقامت پناهجویان در نکارگموند در منطقه نزدیک رود راین در شنبه‌شب آماج یک بمب دودزا قرار گرفت. ۵۰ پناهجو در این محل ساکن هستند و پلیس انگیزه‌های خارجی‌ستیزی را در حمله منتفی نمی‌داند.